O NAS

Ludzie Fundacji

 

Ludzie to my

Bez ludzi nie było by naszej Fundacji.
Fundacja La vie la vie to relacje międzyludzkie, niekończące się rozmowy, sieci powiązań, sieci poleceń… To wszystko umożliwiło nam wymyślenie i stworzenie La vie la vie – takiego miejsca gdzie tą wiedzę i kontakty chcemy przekazać dalej, dzielić się nimi.

 

Fundacja La vie La vie – czyli “Życie…! Życie…!” to fundacja, która powstała dzięki współpracy i znajomości wielu wspaniałych ludzi, którzy stanęli na naszej drodze zarówno podczas pracy zawodowej jak i życia prywatnego.
 
To swoistego rodzaju anioły, które nam pomogły i dalej pomagają. Kierując się w życiu zasadą, że dobro wraca do człowieka, chciałybyśmy oddać to, co same dobrego dostałyśmy. 
 
Dlatego postanowiłyśmy stworzyć fundację La vie La vie wraz z zespołem kreatywnych, pełnych pasji i misji oraz entuzjazmu do swojego zawodu ludzi.
 
Nawet jeżeli poprzez pryzmat życiowych doświadczeń nie wierzysz w anioły, naszą misją jest tą wiarę Ci przywrócić. 

Zarząd Fundacji

 
Do Zarządu Fundacji La vie la vie należą jego założycielki:
Anna Podeszwa

Anna Podeszwa

Paulina Kryczało

Paulina Kryczało

 

 

 

 

 

Agnieszka Noculak - Litwińska

Agnieszka Noculak - Litwińska

 

 

 

 

 

 

 

Przyjaciele

Fundacji La Vie La Vie

Przyjaciele Fundacji La vie la vie są z nami od początku, wspierają nasze działania poprzez dzielenie się z nami swoją wiedza, czasem,  doświadczeniem, wskazówkami, za co jesteśmy im niezmiernie wdzięczni.

Prof. dr hab. med. Agnieszka Kołacińska

Prof. dr hab. med. Agnieszka Kołacińska

Profesor nauk medycznych, specjalista chirurg

Profesor nauk medycznych, specjalista chirurg, posiada honorowy europejski certyfikat w zakresie chirurgii piersi Hon. European Board of Surgery Qualification in Breast Surgery (EBSQBS) oraz piastuje stanowisko europejskiego egzaminatora chirurgii piersi, przez dwie kadencje była członkiem Zarządu Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej/ Board of Directors of the European Society of Surgical Oncology (ESSO). Kształciła się w Klinikach Chirurgii Piersi i Chirurgii Onkologicznej w Europejskim Instytucie Onkologii w Mediolanie, Uniwersytecie we Florencji, Narodowym Instytucie Raka w Amsterdamie, Uniwersytecie w Helsinkach, Liverpoolu, Instytucie Onkologii w Tokio, Klinice Mayo w Stanach Zjednoczonych, Memorial Sloan Kettering Cancer Center w Nowym Jorku oraz Uniwersytecie w Rio de Janeiro. Stypendystka ESSO- Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej i EUSOMA-Europejskiego Towarzystwa Specjalistów Chorób Piersi (European Society of Breast Cancer Specialists). Wykładowca podczas licznych konferencji naukowych krajowych i międzynarodowych. Obecnie pracuje w Centrum Chorób Piersi Breast Cancer Unit, Oddziale Chirurgii Onkologicznej oraz Klinice Chirurgii Nowotworów Głowy i Szyi Centrum Onkologii Szpitala Kopernika oraz Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, gdzie wykonuje zabiegi operacyjne z zakresu chirurgii piersi: onkologiczne, onkoplastyczne i rekonstrukcyjne, chirurgii węzłów chłonnych oraz nowotworów skóry, tkanek miękkich i czerniaka. Laureatka wielu nagród i wyróżnień: podczas London Breast Meeting w Królewskim Kolegium Lekarzy Royal College of Physicians w Londynie za przeprowadzony zabieg operacyjny, dla Super Kobiety Heleny Rubinstein i ELLE za działalność profesjonalną i społeczną, nagród Rektora, nagród ESSO i EUSOMA- najbardziej prestiżowych towarzystw onkologicznych na naszym kontynencie. Zaangażowana w działalność charytatywną dla chorych onkologicznych oraz przedsięwzięcia wspierające odzyskiwanie kobiecości w procesie rekonwalescencji po leczeniu onkologicznym (warsztaty taneczne, teatralne, muzyczne, sesje fotograficzne, etc.) Ściśle współpracuje z organizacjami Pacjenckimi w Polsce i Europie.

dr n. med. Dorota Helim-Sobkowiak

dr n. med. Dorota Helim-Sobkowiak

Specjalistka Medycyny Rodzinnej, zainteresowała się dietetyką, ponieważ zauważyła w codziennej praktyce, jak wielu chorób można uniknąć, zmieniając styl żywienia. Od prawie 20 lat jest pracuje jako lekarz, z czego od 10 lat współpracuje z dr Agnieszką Arendarczyk w Revicie w Centrum Medycyny Przeciwstarzeniowej i Dietetyki Klinicznej, gdzie konsultuje dorosłych, młodzież oraz dzieci. Jej praca oparta jest o dogłębną analizę stanu pacjenta i poszukiwanie przyczyn problemów zdrowotnych. Znalezienie źródła problemu i wytłumaczenie tego pacjentowi, zbudowanie relacji z  pacjentem to jej dewiza sukcesu. W 2000r kończyła Akademię Medyczną we Wrocławiu na wydziale lekarskim, a w 2008 r na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu na Wydziale Nauk o Żywności na Katedrze Żywienia Człowieka uzyskała uprawnienia w zakresie poradnictwa żywieniowego oraz nauczania przedmiotów z dziedziny żywienia człowieka i nauk pokrewnych. Dr Sobkowiak jest autorką publikacji „Jak być zdrowym i w dobrej formie w każdym wieku”. We wrześniu tego roku została ekspertem do spraw żywienia i doboru suplementacji w projekcie Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej „Bądź  kobietą, którą chciałbyś spotkać”. Obecnie jest ekspertem w edycji ” Moje piękno moja sprawa”

dr n. med. Agnieszka Arendarczyk

dr n. med. Agnieszka Arendarczyk

Lekarz dietetyk z wieloletnim doświadczeniem.
Prowadziła ponad 8,5 tysięcy pacjentów, którzy chudli średnio 10 kilogramów.
Odchudza arystokratów z Emiratów Arabskich, chorych z zaburzeniami odżywiania. Sukcesy zawdzięcza umiejętnemu motywowaniu pacjentów i olbrzymiej wiedzy. Do swojej pracy podchodzi z ogromnym zaangażowaniem. Jej ostatnim sukcesem jest ukończenie międzynarodowej specjalizacj Światowego Towarzystwa Medycyny Przeciwstarzeniowej WOSAAM (World Society of Anti Aging Medicine).
dr n. med. Krzysztof Ziemlewski

dr n. med. Krzysztof Ziemlewski

lekarz medycyny estetycznej

Dyplomowany lekarz medycyny estetycznej. Ukończył Wydział Lekarski Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Jest absolwentem Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej w Warszawie. Członek Sekcji Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, UIME (Union Internationale de Medicine Esthetique – Międzynarodowego Stowarzyszenia Medycyny Estetycznej), Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Medycyna estetyczna to specjalizacja, którą zajmuje się od 2001 roku. Specjalizuje się w metodach wielokierunkowego odmładzania skóry. Posiada bogate doświadczenie w korekcji i modelowaniu twarzy z użyciem kwasu hialuronowego, kwasu polimlekowego, hydroksyapatytu oraz toksyny botulinowej. Prowadzi szkolenia dla lekarzy w zakresie technik stosowanych w medycynie estetycznej (wypełniacze, toksyna botulinowa, mezoterapia igłowa, nici PDO). 

dr n. med. Marta Raczkowska - Muraszko

dr n. med. Marta Raczkowska - Muraszko

specjalista Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej

Absolwentka Akademii Medycznej w Krakowie
Specjalista I stopnia z chirurgii ogólnej
Specjalista chirurgii plastycznej
Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej Rekonstrukcyjnej i Estetycznej
Wykonuje zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej i terapii laserowej.
Joanna Czemarmazowicz

Joanna Czemarmazowicz

Kobieta z pasją. Admiratorka wiedzy i nieustannego rozwoju. Przedsiębiorczyni i menedżerka z powołania. Od kilkunastu lat – w swojej aptece i poza nią – z zaangażowaniem prowadzi wszechstronne doradztwo oraz różnorodne projekty, szerzące profesjonalną i praktyczną wiedzę o zdrowiu. 
Jako twórczyni marki „Życie na Plusie” inspiruje do zrównoważonego dbania o siebie w oparciu o trzy filary: odżywanie, ruch oraz relaks. Poprzez wykłady, artykuły i niezliczone indywidualne rozmowy dostarcza wiedzy oraz wspiera wszystkich, którzy szukają klucza do zdrowia i chcą czuć się dobrze. 
Prywatnie szczęśliwa żona, mama dwójki dorosłych dzieci, wielbicielka długich spacerów z psem po lesie oraz pozytywnych, inspirujących ludzi. 
Patrycja Maj

Patrycja Maj

Jestem doktorantką Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego oraz absolwentką Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego szkoły psychoterapii i socjoterapii, gdzie poszerzyłam swoją wiedzę z zakresu procesu terapeutycznego, psychopatologii oraz rozwojowych aspektów w ujęciu psychoanalitycznym. Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Psychodynamicznego. Zajmuję się psychoterapią dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Psychoterapia dzieci i młodzieży to forma pomocy psychologicznej skierowana do dzieci i młodzieży, która doświadcza takich trudności jak: zaburzenia zachowania, zaburzenia emocjonalne, trudności w szkole, trudności w relacjach, trudności adaptacyjne. Psychoterapia dorosłych pozwala pomóc w sytuacji cierpienia psychicznego. Moim nadrzędnym celem podczas psychoterapii jest usunięcie lub ograniczenie przykrych dla człowieka symptomów będących przyczyną jego cierpienia, a także uruchomienie procesu tworzenia się zmian. Zakładam, że to wszystko pozwala na lepsze rozumienie własnych reakcji, sposobu funkcjonowania i w efekcie na lepszą, zdrowszą adaptację społeczną. Szczegółowe cele psychoterapii są każdorazowo formułowane dla indywidualnego pacjenta i wspólnie z nim ustalane w tzw.kontrakcie terapeutycznym. Kierunek, tempo i rodzaj zmian zawsze uwzględniają indywidualne oczekiwania i możliwości zgłaszających się do mnie osób, które zdecydowały się na podjęcie angażującego procesu, jakim jest psychoterapia.

Katarzyna Nowacka

Katarzyna Nowacka

Kosmetolog. Od blisko dwudziestu lat prowadzę własne studio kosmetyczne. Pracuję głównie z kobietami i dla kobiet. Przez lata, wiele z moich klientek stało się moimi przyjaciółkami i bliskimi osobami. Niestety, u niektórych, byłam także świadkiem rozpoczęcia bardzo ciężkiego okresu w ich życiu. Choroba nowotworowa- zabiera wiele, również, a niekiedy przede wszystkim: akceptację i harmonię własnego ciała, poczucie bycia kobietą; każe walkę o wyzdrowienie połączyć z uśpieniem swojego piękna. W tym momencie wizyty w gabinecie kosmetycznym, tak bardzo kiedyś lubiane, stają się problemem. Strach, wstyd i poczucie bezradności są barierą nie do przejścia. We mnie – kosmetyczce, studentce psychologii i po prostu kobiecie, nie ma na to zgody! W mojej dalszej pracy zawodowej, jak i w wolnym czasie chcę nadal pomagać osobom zwiększać samoświadomość i kontakt z ich ciałem, dawać chwilę odprężenia i ukojenia. Swoją pasją i doświadczeniem chcę służyć kobietom, nie tylko do momentu pojawienia się choroby, ale również w jej trakcie, bezpośrednio po oraz kiedy będzie już tylko wspomnieniem. Stąd moja obecność w fundacji * LA VIE LA VIE* 

Partnerzy

 

Fundacji La Vie La Vie

Partnerzy Fundacji La vie la vie to instytucje, firmy, które współpracują z nami, wspierają i popierają działania naszej fundacji.

xyz

Let’s Get Started

Chcesz do nas dołączyć?