Choroby przewlekłe często dopadają ludzi przemęczonych, którzy nie dosypiają, pracują po nocach oraz żyją w ciągłym stresie. Podczas snu nasz mózg oczyszcza się z toksyn, które wyprodukował podczas dnia. Człowiek, które przez kilka dni będzie funkcjonował bez snu umrze z przemęczenia i zatrucia. Dlatego 7-9 godzin snu dziennie musi stać się Twoim standardem, szczególnie gdy chorujesz na nowotwór. Melatonina wydziela się ok. 22.00, hormon wzrostu ok. 23.00. Oczywiście każdy jest inny, u niektórych ludzi te godziny mogę ulec przesunięciu, co nie zmienia faktu, że o 23 trzeba już iść spać, aby porządnie odespać dzień. Jak ktoś ma poważne problemy z zaśnięciem może suplementować się melatoniną, która ułatwia zasypianie i dodatkowo działa jako profilaktyka przeciwnowotworowa.

Twoje otoczenie

  • Naczynia kuchenne – należy całkowicie wyeliminować/wyrzucić wszystkie garnki, naczynia, które zawierają teflon lub aluminium, ponieważ wszem i wobec wiadomo, że teflon i aluminium łatwo oddaje swoje atomy do pokarmów. Teflon i aluminium odkłada się w naszym ciele, jakby tego było mało teflon podczas smażenia tworzy z pokarmem substancje bardzo silnie rakotwórcze. Osobiście rekomenduje używać garnki TYLKO ze stali nierdzewnej oraz bez NIKLU, który jest kancerogenem 1 grupy.
  • Wifi – na noc wyłączamy, przy okazji zaoszczędzisz trochę prądu.
  • Telefon komórkowy – nie nosimy w kieszeni, na noc odstawiamy co najmniej 1,5 metra od łóżka.
  • Laptopa nie trzymamy na kolanach.
  • Staniki – ściągnij stanik lub minimalizuj jego używanie, daj piersiom odpocząć. Uciskając piersi utrudniasz dopływ tlenu do komórek, gdy komórki są niedotlenione stają się komórkami rakowymi. Korzystaj wyłącznie z delikatnych staników, które nie uciskają piersi lub chodź bez. Dotyczy to każdej kobiety, aby zwracały uwagę na swoje staniki!
  • Gniazdko elektryczne – gniazdka elektryczne powinny być oddalone od naszego łóżka i głowy o co najmniej 0,5 metra, jest to absolutne minimum!
  • Bielizna, podkoszulki – przy każdej chorobie przewlekłej zaleca się noszenie wyłącznie bawełnianej bielizny, ponieważ materiały syntetyczna słabo wiążą chemikalia. Czyli chemia łatwo uwalnia się z ubrań na zewnątrz – do naszego ciała. Rozwinięcie tego tematu znajdziesz w dokumencie Planete+: Toksyczne ubrania 
  • Kosmetyki – koniecznie należy odstawić trujące kosmetyki i zastąpcie je zdrowymi naturalnymi. Szczegółowe informacje znajdziesz w artykule: Toksyczne kosmetyki! Jak powszechne kosmetyki odbierają nam zdrowie i życie. Ekologiczne kosmetyki, które musisz koniecznie poznać!
  • Fluor – nie używamy past fluorowanych do zębów. Stosujemy tylko pasty, które NIE zawierają fluoru.

Potencjał błonowy

Pewnie myślisz, że MAM NIERÓWNO POD SUFITEM, bo czepiam się gniazdek, laptopa, wifi, czy komórki? Niestety ma to ogromny wpływ na nasze życie, zdrowie, a szczególnie na odżywienie komórek organizmu, układu limfatycznego i plemników. Większość ludzie nie jest świadoma problemu oraz zagrożenia związanego ze zmianami pola elektromagnetycznego naszego ciała. Fale elektromagnetyczne to zjawiska bliskie fizyce, a nie medycynie. Pamiętajmy jednak, że nasze ciało to jedna wielka „bateria”, która bez przerwy generuje energię oraz fale różnego rodzaju. Każdy człowiek posiada indywidualną aurę – pole energetyczne, które możemy z łatwością zmierzyć. Zastanawiałeś się jak pojedyncza komórka pobiera substancje odżywcze, wodę oraz sole mineralne z otoczenia?

Za pomocą różnic potencjałów elektrycznych, dokładnie proces ten nazywany jest potencjałem błonowym! Inne napięcie elektryczne występuje wewnątrz komórki, a inne na zewnątrz, dzięki tej różnicy substancje odżywcze są w stanie przeniknąć przez błonę komórkową. Nie mylmy potencjału błonowego z ciśnieniem osmotycznym, to 2 różne zjawiska. Jeżeli różnica potencjałów jest zbyt niska, substancje odżywcze oraz tlen na chwilę „przykleją” się do błony komórkowej, ale odziaływanie sił jest zbyt słabe, aby wciągnąć substancje odżywcze do wnętrza komórki przy pomocy kanałów jonowych. Potencjał błonowy jest istotny dla transportu substancji odżywczych przez kanały jonowe. Kiedy potencjał jonowy zanika, zanika również wrażliwość żywego układu i najczęściej jest to tożsame ze śmiercią.

Aby potencjał błonowy utrzymać na odpowiednim poziomie należy ograniczyć/unikać wpływu pól elektromagnetycznych, które zaburzają naszą naturalną energię i utrudniają odżywianie komórek. Potencjał elektromagnetyczny ma ogromny wpływ na naszą płodność, nawet nie zdajesz sobie sprawy jak duży.

Spożywanie soli (tylko himalajskiej lub kłodawskiej) zwiększa różnice potencjałów pomiędzy otoczeniem komórki a jej wnętrzem. Sól himalajska zwiększa stężenie jonów w organizmie, czyli wzrasta potencjał jonowy, dlatego zwykłą solą (np. kłodawską) można wyleczyć tak wiele chorób i uzdrowić funkcjonowanie całego organizmu!

Podczas choroby nowotworowej codzienne spożywanie soli (himalajskiej lub kłodawskiej) wspomaga pracę układu limfatycznego oraz odżywia zdrowe komórki. Komórki nowotworowe nie odczują specjalnie tej zmiany, ponieważ żądzą się innymi prawami, a potencjał komórek nowotworowych jest znacznie niższy od zdrowych. Komórki nowotworowe są komórkami beztlenowymi, których głównym pokarmem jest glukoza i fruktoza.

Zakwaszenie organizmu

Codziennie rano badam pH organizmu, ponieważ jak wszyscy wiemy, zakwaszony organizm to doskonałe środowisko życia komórek nowotworowych, natomiast środowisko zasadowe nie pozwala komórkom nowotworowym namnażać się i znacząco utrudnia ich powstawanie. pH = 7 jest środowiskiem neutralnym (pH wody = 7), pH poniżej 7 świadczy o zakwaszonym organizmie, natomiast pH powyżej 7 to środowisko zasadowe (alkaiczne). Prawidłowe pH naszego ciała powinno wynosić od 7,0 do 7,4. Niestety prawidłowe pH (alkaiczne) to rzadkość, najczęściej pH waha się w przedziale 6,0 do 6,5. Zawodowym sportowcom sprowadza się pH na bieżąco, ponieważ zakwaszony organizm jest przemęczony, trudniej się regeneruje, ma problemy z zasypianiem oraz jego wydolność i wytrzymałość jest mniejsza! Nie tylko zawodowi sportowcy powinni dbać o pH, zwykli ludzie również, ponieważ unikając zakwaszenia organizmu minimalizujemy zachorowanie na przewlekły choroby, szczególnie na nowotwory.

Badanie pH wykonuje się zwykłym papierkiem lakmusowym. Bardzo ważny jest sposób, miejsce oraz godzina badania, ponieważ łatwo zafałszować pH, które zmienia się podczas całego dnia. Badanie pH wykonuje się wyłącznie zaraz po przebudzeniu, umieszczając papierek lakmusowy pod język!

Niemiecki biochemii Otto Heinrich Warburg, laureat nagrody nobla z 1931 w dziedzinie medycyny, udowodnił bardzo ścisły związek pomiędzy równowagą kwasowo-zasadową w organizmie a występowaniem nowotworów. Nowotwory lubią środowisko kwaśne, sprzyja one rozwojowi chorób, natomiast środowisko zasadowe jest silnym wrogiem komórek nowotworowych.

„Ustalił on, że przyczyną powstawania komórek nowotworowych jest brak tlenu. Ten brak prowadzi do zmniejszenia energii w komórce. Skutkuje to tym, że glukoza w komórkach nie jest spalana (inaczej utleniana), gdyż jest za mało tlenu do tego typu reakcji. Ze względu na brak tlenu, odbywa  się tam proces fermentacji, w wyniku czego wytwarzany jest kwas mlekowy. Tym samym środowisko komórkowe ulega jeszcze większemu zakwaszeniu.

Z kolei naukowcy japońscy Herman Aihara i Keiichi Morishita udowodnili, że jeżeli spada pH krwi, organizm jest zmuszony do gromadzenia nadmiaru kwaśnych związków (jest to także jeden z głównych powodów otyłości). Im więcej kwaśnych zanieczyszczeń, tym krew staje się gęstsza. Jeżeli krew gęstnieje to krwinki czerwone (erytrocyty) sklejają się i nie przenoszą odpowiedniej ilości tlenu do komórek. W zakwaszonym środowisku komórki zdrowe giną, jednak niektóre komórki dopasowują się do takich warunków i zamiast zginąć – przeżywają i zaczynają rozwijać się w sposób niekontrolowany. Zaczyna się proces nowotworowy.

Środowisko zasadowe sprzyja leczeniu wszystkich typów nowotworów, natomiast istnieją terapie leczenia nowotworów, poprzez dietę alkaiczną oraz stale utrzymujący się wysoki poziom pH osocza krwi w przedziale +/- od pH 7,3 do pH 7,5. Metoda ta nazywa się terapią Simonciniego, stosuje się w niej pokarmy alkalizujące oraz sodę oczyszczoną (wodorowęglan sodu).

Źródło: http://cancerres.aacrjournals.org/content/canres/40/6/1830.full.pdf