O projekcie
Prokobiecy projekt, skierowany do kobiet chorych na raka piersi. Naszym celem jest pomoc w odzyskaniu kobiecości oraz holistyczne podejście do rekonwalescencji, a tym samym zadbanie o sferę psychiczną oraz lepszą jakość życia.
Nasz projekt został napisany z potrzeby serca. Towarzysząc naszym pacjentkom w trakcie zmagań z chorobą, jaką jest rak piersi zauważyłyśmy, że stanowi ona nie tylko bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia, ale również okalecza kobiecość: utrata piersi po mastektomii,
utrata włosów po chemioterapii czy przyrost masy ciała, to tylko wierzchołek góry lodowej, z którym musi się zmierzyć kobieta.
Obok niezwykle istotnego leczenia onkologicznego równie ważny jest proces rekonwalescencji, dzięki któremu pacjentka leczona jest zgodnie ze standardami towarzystw naukowych przy jednoczesnym zadbaniu o sferę psychiczną oraz zapewnienie jej dobrej jakości życia. To są nasze nadrzędne cele w tym projekcie.
GŁÓWNY GRANTODAWCA PROJEKTU - KULCZYK FOUNDATION
Jak zgłosić chęć udziału w projekcie?
Aby otrzymać dofinansowanie do siatek rekonstrukcyjnych pacjentka powinna:
- Pobrać ze strony internetowej: www.fundacjalavielavie.pl formularz zgłoszeniowy.
- Wypełnić czytelnie formularz zgłoszeniowy.
- Zapoznać się z regulaminem projektu – etap I.
- Podpisać zapoznanie się z “Regulaminem projektu – etap I” oraz oświadczenie wyrażające zgodę na przetwarzanie danych osobowych (RODO), zawarte w formularzu zgłoszeniowym.
- Przesłać skan formularza zgłoszeniowego w terminach wskazanych w niniejszym Regulaminie na adres e-mail Fundacji La vie La vie: projekt.kobiecosc.etap1@gmail.com.
Najczęściej zadawane pytania do projektu:
Gdzie wykonywane są operacje?
Operacje wykonywane są wyłącznie w Wojewódzkim Wielospecjalistycznym Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi, ul. Pabianicka 62, 93-513 Łódź.
Kto wykonuje operacje?
Operacje wykonywane są przez Profesor Nauk Medycznych, Specjalista Chirurg Agnieszkę Kołacińską – Voytkuv.
Wiedzę zdobywała w prestiżowych akademickich ośrodkach medycznych w kraju i zagranicą. Posiada honorowy europejski certyfikat w zakresie chirurgii piersi oraz piastuje stanowisko europejskiego egzaminatora chirurgii piersi.
Na czym polega operacja?
Rekonstrukcje prepektoralne są bardziej anatomiczne i fizjologiczne, ze względu na brak preparowania mięśnia piersiowego większego ze ściany klatki piersiowej. Implant umieszcza się na mięśniu piersiowym w specjalistycznej siatce. Technika prepektoralna charakteryzuje się krótszą rekonwalescencją i szybszym powrotem do aktywności zawodowej i fizycznej, mniejszymi dolegliwościami bólowymi, krótszym czasem operacyjnym. Nie stwierdza się również animacji mięśnia piersiowego oraz przemieszczenia implantu do boku w porównaniu z rekonstrukcją pod mięsień piersiowym (retropektoralną).
Kochane...
Jesteśmy bardzo wrażliwie na sytuacje każdej z Was, chciałybyśmy pomóc wszystkim Wam, jednak projekt ma swoje obostrzenia i zasady. Wszyscy musimy ich przestrzegać, by efekty i koncepcja naszego projektu przeszła pozytywną opinię medyczną, publiczną i społeczną by móc w przyszłości pomagać większej ilości kobiet.