Twoja POMOC ma SUPERMOC 1,5% PODATKU i jeden CEL RATOWANIE ŻYCIA!

Rozliczając podatek za rok 2022, możesz przekazać 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej organizacji pożytku publicznego

Pamiętaj o tym, rozliczając swój PIT w 2023 roku.

Mamy nadzieję, że w tym roku zdecydujecie się przekazać 1,5% podatku na rzecz Fundacji La vie La vie na pomoc osobom z chorobą nowotworową oraz na promocję zdrowia KRS 0000784006

Dlaczego warto pomóc?
„W ludzkiej naturze współistnieją dwie potężne siły:
własny interes i troska o innych.
Ty decydujesz, która siła zwycięży.
Świat potrzebuje dobra!
Pomaganiem innym pomagasz
także sobie, bo wszelkie dobro, które dajemy
zatacza koło i wraca do nas”

Jak przekazać 1,5% podatku Fundacji La vie La vie?

Wybierz jeden z poniższych sposobów:

1. Wypełnij zeznanie roczne, które będzie dostępne w Portalu Podatnika od 15 lutego do 2 maja 2023 r.

– w tym celu zaloguj się do Portalu Podatkowego – Twój e-PIT Ministerstwa Finansów – odpowiednio uzupełnij wszystkie dane i w pozycji „Wniosek o przekazanie 1,5% podatku należnego na rzecz OPP” wybierz Fundacja La vie La vie, wyszukując ją po nazwie lub wpisując nr KRS: 0000784006 i zatwierdź formularz.

1. Samodzielnie wypełnij właściwy formularz PIT, odpowiednio uzupełnij wszystkie dane i w pozycji „Wniosek o przekazanie 1,5% podatku należnego na rzecz OPP” wpisz nr KRS: 0000784006oraz kwotę odpowiadającą 1,5% twojego podatku (PAMIĘTAJ – jeśli kwota 1,5% podatku wyniesie 27,21 zł lub 27,28 zł, musi być zaokrąglona w dół do pełnych dziesiątek groszy, to znaczy w obu ww. przypadkach będzie wynosiła dokładnie 27,20 zł). Dodatkowo możesz wyrazić zgodę na przekazanie danych do Fundacji.
Wniosek o przekazanie 1,5% podatku

Druki do pobrania dostępne poniżej: (do poprawy są linki do PIT-28, PIT 37, PIT 38)

PIT-28 – ryczałt ewidencjonowany

PIT-36 – działalność gospodarcza

PIT-36L – działalność gospodarcza i podatek liniowy

PIT-37 – praca na etacie

PIT-38 – kapitały

PIT-39 -zbycie nieruchomości

PIT-OP – emerytury i renty

1. Jesteś na emeryturze lub rencie, a z podatku rozliczył cię organ rentowy na formularzu PIT-40A?

Przeczytaj informację – przekaż 1,5% podatku – usługa dla emerytów i rencistów.

Emeryci i Renciści, którzy chcą przekazać 1,5% dla Fundacji La vie La vie mogą wypełnić oświadczenie PIT-OP, wpisując w pkt. 9 nr KRS: 0000784006 i przesłać do swojego Urzędu Skarbowego.

PIT-OP – online lub PIT-OP – druk

Pamiętaj

Przy przekazywaniu 1,5% podatku:
– dotrzymuj terminów składania deklaracji, korekt do deklaracji oraz opłacenia podatków.
– bezbłędnie wpisz numer KRS i pamiętać, iż na jednej deklaracji
– można wskazać tylko jedną organizację pożytku publicznego.

Czy wiesz?

Czy wiesz, że 1,5% podatku można przekazać nie tylko w rocznym zeznaniu PIT?
1,5% podatku możesz bezpłatnie przekazać także rozliczając się z zysków kapitałowych, z dochodu uzyskanego ze sprzedaży nieruchomości i praw majątkowych oraz z dochodu z najmu nieruchomości.

Terminy składania zeznań w 2023 roku:

• PIT-37 za 2022 r. rozliczyć można najpóźniej do 2 maja 2023 roku, bo 30 kwietnia 2023 r. wypada w dzień wolny od pracy.
  • PIT-36 za 2022 r. należy złożyć najpóźniej do 2 maja 2023 r.
  • PIT-28 i PIT-28S – za 2022 r. obowiązuje nowy termin dla zeznań składanych przez podatników opłacających ryczałt od przychodów ewidencjonowanych – termin od 15 lutego do 30 kwietnia roku następującego po roku podatkowym.
1,5% podatku dla Kasi

Zobacz, na co przeznaczamy kwoty otrzymywane z 1,5% podatku:

• Nauczymy jak prawidłowo wykonywać samobadanie piersi oraz jakie badania obrazowe należy wykonać, a także wszystkie inne potrzebne, niezbędne oraz rekomendowane badani powinna wykonać kobieta stosując świadomą profilaktykę onkologiczną.Od 2023 r. również zajmujemy się profilaktyką raka jąder oraz prostaty. Chcemy przeprowadzać takie szkolenia przy każdej możliwej okazji, przy eventach, spotkaniach sportowych, w firmach, szkołach, chcemy dotrzeć do każdej kobiety oraz każdego mężczyzny.
  • Prowadzenie dystrybucji bezpłatnych materiałów edukacyjnych – dzięki temu zbudujemy świadomość na temat raka piersi oraz profilaktyki onkologicznej. Pomożemy w sfinansowaniu zakupu specjalistycznych siatek niezbędnych do przeprowadzenia nowoczesnej prepektoralnej rekonstrukcji piersi.
  • Wyedukujemy, zintegrujemy i wesprzemy: Chcemy zorganizować bezpłatne konferencje, wykłady, warsztaty kulinarne, taneczne, spotkania integracyjne, webinaria z ekspertami itd.
  • Chcemy stworzyć Centrum, w którym każda osoba, zarówno chora może skorzystać z bezpłatnych porad dietetycznych, psychologicznych oraz uzyskać potrzebne wsparcie. Od początku istnienia Fundacji marzyliśmy o tym, aby stworzyć takie miejsce, w którym każda osoba będzie mogła otrzymać wsparcie dotyczące profilaktyki, leczenia czy rekonwalescencji. To miejsce może zaistnieć dzięki Waszym wpłatom z 1,5% podatku.

Pomysłów mamy wiele, zapału do działania jeszcze więcej….

Przekaż nam swoje 1,5 % podatku… KRS 0000784006

• I to nie wszystko. Od 4 lat krok po kroku Fundacja La vie La vie mozolnie buduje świadomość na temat profilaktyki onkologicznej wśród kobiet… A wszystko po to, bo naszym celem jest świat, w którym wyeliminowany zostanie rak piersi jako choroba zagrażającą życiu, w którym każda kobieta wie, jak ważne są badania przesiewowe i samobadanie piersi oraz zdrowy, aktywny tryb życia. Pomagamy w finansowaniu zakupu specjalistycznych siatek niezbędnych do przeprowadzenia nowoczesnej prepektoralnej rekonstrukcji piersi a także wspieramy leczenie pacjentów onkologicznych.

Jeśli uważasz te działania za wartościowe, możesz mieć realny wpływ na dalszy rozwój Fundacji przekazując jej 1,5% swojego podatku. Prosimy przekaż swój 1,5% podatku na rzecz Fundacji La vie La vie KRS: 0000784006