Samobadanie piersi

Samobadanie piersi

We współpracy z Asią z „Moje piękno - Moja sprawa” przygotowałyśmy dla Was poradnik „Jak samodzielnie wykonać badanie piersi”
WARSZTATY Z ALEXI LUBOMIRSKI

Warsztaty z Alexi Lubomirski

27 października 2021 roku dzięki uprzejmości Pani Prof. Agnieszki Kołacińskiej-Wow oraz Fundacji PTchO nasze pacjentki z rakiem piersi oraz nosicielki mutacji BRCA miały możliwość uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach fotograficznych, które poprowadził Alexi Lubomirski, fotograf światowej klasy.
Co powinnaś wiedzieć o raku piersi?

Co powinnaś wiedzieć o raku piersi?

Rak piersi jest jednym z tych tematów, które zawsze były mi znane, ale nigdy tak naprawdę nie wiedziałam, o co dokładnie w tym wszystkim chodzi. Choroba ta była obecna wśród mojej rodziny i bliskich, więc zawsze był to dla mnie temat szczególnie ważny. Teraz wiem, obcując bliżej z rakiem piersi, że będę bardziej otwarta na rzeczy, na które nigdy wcześniej nie zwracałam uwagi.

Europejski dzień walki z rakiem piersi

15 października, piątek, weekendu początek, zwyczajny dzień… A jednak nie  To wyjątkowy dzień i to co najmniej z trzech powodów… Pierwszy to taki, że jest to Europejski dzień walki z rakiem piersi, drugi, że tego dnia przeprowadziłyśmy szkolenie z samobadania piersi dla pracowników firmy Vorwerk…

Pink October z Hello Body

Jak zapewne wiecie październik to szczególny dla nas miesiąc… Jest to miesiąc świadomości raka piersi. Z tej okazji połączyłyśmy siły z Hello Body i w ramach akcji Love your boobs pragniemy promować profilaktykę i czujność onkologiczną.
Żywienie w chorobie onkologicznej Dr Anna Speta-Rączka

Żywienie w chorobie onkologicznej Dr Anna Speta-Rączka

Choroba nowotworowa uważana jest za chorobę cywilizacyjną. Czy za pomocą odpowiednio dobranej diety można rzeczywiście zmniejszyć prawdopodobieństwo zachorowania na raka? Na to pytanie i inne odpowie dietetyk kliniczna dr Anna Sapeta-Rączka.
ŚWIATOWY DZIEŃ ONKOLOGII – 4 PAŹDZIERNIK

Światowy Dzień Onkologii

Badania naukowe pokazują, że około 90% przypadków zachorowań na nowotworowy zależy od czynników zewnętrznych. Przestrzegając prostych zasad zdrowego stylu życia możemy w znaczący sposób obniżyć ryzyko wystąpienia nowotworu. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) poprzez propagowanie i wprowadzenie w społeczeństwach zdrowych nawyków ...
Różowy Październik z firmą VORWERK

Różowy Październik z firmą VORWERK

Trwa Różowy Październik! Ty też możesz dołączyć do naszej akcji i przypomnieć swojej mamie, żonie, córce, babci i przyjaciółce, by w tym miesiącu zadbała o siebie i wykonała profilaktyczne badania #zbadajsiędlamnie. Zachęcamy Was do udziału w różowej akcji, ponieważ 10% ze sprzedaży produktów specjalnych w sklepie internetowym...
RÓŻOWY PAŹDZIERNIK

Różowy październik

Październik to szczególny dla nas miesiąc, bo to miesiąc świadomości raka piersi. Dlatego właśnie teraz szczególnie chcemy przypomnieć Wam, jak ważne są regularne badania i zdrowy styl życia. Doskonale wiemy, że na co dzień zajmujecie się wieloma sprawami, dziećmi, pracą, domem…
Warsztaty Latino

Warsztaty Latino

Dzięki wsparciu wspaniałych osób, firm, marek, projekt „Rekonstrukcja kobiecości po rekonstrukcji piersi”, dobiegł końca. Zostawił po sobie wiele pięknych wspomnień i emocji. Dziękujemy za każde dobre słowo, razem wypitą kawę, rozmowy… Dziękujemy z całego serca za Wasz czas i wsparcie naszych działań w trosce o kobiety.
Warsztaty latino pt.: „Afirmacja Kobiecości po leczeniu onkologicznym z Maestrą Iwoną Pavlović

Warsztaty latino pt.: „Afirmacja Kobiecości po leczeniu onkologicznym z Maestrą Iwoną Pavlović

Warsztaty Latino z Maestrą Iwoną Pavlović. "Afirmacja kobiecości po leczeniu onkologicznym" w ramach projektu "Rekonstrukcja kobiecości po rekonstrukcji piersi u chorych na raka" Wspólnie z Prof. Agnieszka Kołacińska-Wow, Kulczyk Foundation oraz PTChO.
RUNMAGEDDON

RUNMAGEDDON

#RUNmageddon już za nami! Pobiegłyśmy przede wszystkim DLA WAS! – dla kobiet chorych na raka! Zmierzyłyśmy się ze swoimi słabościami, lękami, ograniczeniami. Pokonałyśmy zarówno przeszkody fizyczne, jak i te mentalne (choć nie było łatwo).
Webinarium na temat pięlęgnacja skóry u chorych na raka piersi

Webinarium na temat pięlęgnacja skóry u chorych na raka piersi ER+ oraz nosicielek mutacji BRCA.

Kochane Pacjentki już w ten piątek 29.01.2021 r. odbędzie się webinarium z ekspertami na temat zasad zdrowej pielęgnacji skóry w trakcie i po leczeniu. Bardzo często pytacie o zagadnienia związane z pielęgnacją i nie tylko, zatem mamy potrzebę wypełnienia tej luki w procesie leczenia onkologicznego w kobiecych chorobach onkologicznych...
Świąteczny prezent od Maestry Iwony Pavlović

Świąteczny prezent od Maestry Iwony Pavlović

Kochane kobietki (i nie tylko ;)) Z okazji Świąt Bożego Narodzenia mamy dla Was prezent. Przygotowałyśmy coś co mamy nadzieję wywoła uśmiech na waszych twarzach, chcemy oderwać Was na chwilę od obowiązków i dać chwilę wytchnienia czy też zapomnienia…. I możecie zaskoczyć swoich bliskich w Sylwestrową noc wspaniałym układem tanecznym.
Mikołajkowy chat z ekspertami dot. chirurgii piersi

Mikołajkowy chat z ekspertami dot. chirurgii piersi

W sobotę nasza Fundacja oraz wspaniali eksperci Prof. Agnieszka Kołacińska – Wow i Prof. Dawid Murawa rozmawiali na temat chirurgii raka piersi oraz odpowiadali na pytania pacjentek.
Tulipany Nadziei - wspólna akcja dla Pacjentek wrocławskiego DCO

Akcja Tulipany Mocy

Wspólna akcja z Dolnośląskim Centrum onkologicznym dla Pacjentek – zasadziliśmy tysiące cebulek tulipanów. Ah jak było pięknie! Teraz z nadzieją w sercach czekamy na wiosnę.
Akcja Tulipany Mocy

Akcja Tulipany Mocy – zapraszamy

Już jutro razem z Dolnośląskim Centrum Onkologiczne (DCO) we Wrocławiu i Fundacją Słoneczko zasadzimy tulipany nadziei z pacjentkami oddziału Breast Unit.
Warsztaty Świąteczne Dla Pacjentów W Dolnośląskim Centrum Onkologicznym

Warsztaty Świąteczne Dla Pacjentów W Dolnośląskim Centrum Onkologicznym

20 grudnia w Sali Konferencyjnej Dolnośląskiego Centrum Onkologicznego we Wrocławiu (DCO) odbyły się świąteczne warsztaty dla pacjentów onkologicznych.